اپلیکیشن ios

اپلیکیشن ios۱۳۹۸-۲-۲۶ ۱۴:۲۰:۰۰ +۰۰:۰۰

برای طراحی اپلیکیشن های موبایل، دو انتخاب اساسی وجود دارد. انتخاب اول شروع پروژه با  طراحی اپلیکیشن اندروید و یا شروع پروژه با طراحی اپلیکیشن ios. این انتخاب از  چند جهت مهم جلوه می نماید. در مسائلی مانند جذب بازار و استقبال کاربران، هزینه های تولید، کیفیت کار، زمان توسعه و مشکلات عرضه به بازار موثر خواهد بود. در ادامه به توضیح بیشتر هر یک از این پارامترها در مسئله طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل ها پرداخته می شود.

هزینه

به صورت کلی طراحی اپلیکیشن موبایل و ساخت آن در حوزه اندروید، مقداری از مشابه ios ارزانتر است و یکی از این دلایل این است که برنامه نویسان اپلیکیشن اندروید جمعیت بیشتری نسبت به طراحان ios  دارد دلیل دیگر کمتر بودن سخت افزار های مورد نیاز برای توسعه آن است .

ارائه در بازار

اصولاً برای اپ های ios، یک درگاه اصلی وجود دارد و آن هم اپل استور است. البته بازار های جانبی مانند سیبچه نیز وجود دارد و معایب آن این است که بازدیدکنندگان کمی برای آن وجود دارد. این مسئله در حوزه اندروید کمی متفاوت تر است. به علت انحصار کمتری که بر سیستم عامل اندروید وجود دارد، درگاه های بیشتر و قوی تری برای آن وجود دارد. هرچند که نهایتاً گوگل پلی همچنان روی به بلامنازع  فروشندگان اپ های اندرویدی است. رونق بازارهای دیگر مانند کافه بازار و  گلکسی اپ ،  در سطح خوبی قرار دارد. از مسائل مهمی که بسیار در انتشار  اپ اندرویدی تأثیرگذار است این است که اپ های اندروید  بدون هیچ واسطه ای می توانند بین گوشی ها و تبلت ها جابه جا شوند. اما این مسئله برای ایفون ها به هیچ وجه امکان پذیر نیست و شما فقط باید از بازار های مجاز آن اپ های خود را دریافت کنید.

صحبت در این مقوله کمی پیچیده تر از دیگر موارد است. به صورت کلی اپ های ios به علت این که از فیلترهای مجوز کیفی اپل استور عبور می کند، کیفیت بیشتری دارند. هرچند که این فیلترها برای بازارهای اندروید هم وجود دارد، ولی کمپانی اپل مقررات سختگیرانه تری در دستور کار خود دارد، و این موضوع را مدیون انحصاری بودند بازار خود می باشد. از طرفی وقتی شما کار را با توسعه اندروید شروع می کنید، به علت هزینه‌های کمتر و وجود متخصصان بیشتر در این حوزه، محصول نهایی کیفیت بیشتری دارد.  مسئله مهم دیگر این است که  اپ های  ios به علت همگونی ورژن های آن، نیاز به کار کمتری برای به دست آوردن یک واحد کیفیت دارد. در حوزه اندروید شما با سخت افزار های گسترده از کمپانی های مختلف روبرو هستید. تنوع ورژنهای اندروید و سایر گوشی ها و تبلت های مختلف، کار را برای یک واحد کیفیت کمی سخت تر می کند

زمان توسعه

 برای مشخص شدن زمان توسعه،  یک نگاهی به سیکل تولید نرم‌افزارها بیندازیم.  رایج ترین روش هایی که اکثر کمپانی ها از آن استفاده می کنند، روش های حلزونی یا اسپیرال میباشد. علت این موضوع آن است که هرچقدر هم در ابتدای کار مشخص کرده باشید که چه چیزی می‌خواهید، تغییرات اجتناب ناپذیر است. پس نتیجه بعد از برخی از تغییرات پروسه طراحی و ساخت دوباره تکرار میشود. حال با در نظر گرفتن این مسئله، و در نظر گرفتن  علم متخصصانی که در دسترس ما هستند،  می‌توان به این نتیجه رسید که توسعه اندروید از لحاظ زمانی به صرفه تر است. مورد دیگری که بسیار مهم می نماید، زمان دریافت بازخورد در اپ های اندروید کوتاهتر از اپ های  ios است.

مشکلات تحریم

 متاسفانه تحریم‌های کمپانی‌های آمریکایی, سایه سنگینی بر جنبه های مختلف بازار نرم افزار ایران گذاشته است. در تاریخی که این مقاله به نگارش درآمده,   موجی در اپ استور راه افتاده که اپ های ایرانی را یکی پس از دیگری از دسترس خارج می کند. این مسئله دیر یا زود ممکن است سراغ اپ های اندرویدی در بازار اصلی ان  یعنی پلی استور بیاید. اما مسئله این است که انحصار کمتری در اپ های اندروید وجود دارد و اصولا به محض خارج شدن از پلی استور از دسترس کاربران ایرانی، کافه بازار و امثال آن  به صورت بالقوه می‌توانند، جایگزین آن  شوند.  یک مسئله تخصصی تر در مورد اپ های ios وجود دارد و آن این است که درگاه های مانند سیبچه از لایسنس های خود شرکت اپل استفاده می کنند. و اگر به هر دلیلی لایسنس های ایرانی از دسترس خارج شود، دسترسی به این درگاه ها نیز از بین خواهد رفت.

آغاز تحول در کسب وکار خود را با طراحی اپلیکیشن ارزان انجام  دهید.

آنچه که امروز موجب رونق کسب وکار شما وگسترش آن به دورترین نقاط کشورخواهد شد.

شروع قیمت طراحی اپلیکیشن از ۸۵۰ هزار تومان

برای مشاوره رایگان و سفارش با شماره تلفن ۰۲۱۷۷۷۲۸۰۰۱ تماس بگیرید.