هاست دانلود

هاست دانلود۱۳۹۸-۳-۷ ۱۱:۴۶:۱۳ +۰۰:۰۰

هاست دانلود چیست ؟

هاست دانلود گونه‌ای از هاست‌های اینترنتی است که با امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مناسب برای دانلود فایل در تعداد بالا، حجم بالا و تعداد کاربران همزمان بالا آماده‌سازی می‌شود

یک هاست دانلود ممکن است ده‌ها گیگابایت فضا و صدها گیگابایت پهنای باند داشته باشد و بتواند به صورت همزمان فایل‌های مورد نیاز صدها کاربر را به آنان ارائه نماید.

علت استفاده از هاست دانلود در کنار هاست اصلی برای میزبانی سایت، فشار زیادی است که این گونه سایت‌ها تحمل می‌کنند. چنانچه فایل‌های حجیم روی سرور اصلی و همراه با اسکریپت‌های سایت میزبانی شوند، در هنگام ایجاد بار سنگین دانلود، سایت اصلی با کندی یا قطعی مواجه خواهد شد.

ویژگی‌های یک هاست دانلود

هاست دانلود علاوه بر داشتن فضای ذخیره‌سازی و پهنای باند مناسب، باید سرعت دیسک سخت و سرعت شبکه‌ی بالایی داشته باشد. به علاوه باید بتواند در هنگام پاسخگویی به حجم زیاد دانلودکنندگان، مصرف حافظه و استفاده از دیسک سخت را مدیریت کند.

راه حل برای دانلود حرفه‌ای

حجم بالای بازدیدکنندگان می‌تواند آنقدر بالا باشد که هیچ هاست دانلودی به تنهایی قادر به پاسخگویی نباشد. در چنین شرایطی، افزایش توان یک هاست، کاری غیرمنطقی و پر هزینه است. در عوض استفاده از شبکه‌های توزیع محتوا( CDN ) یا هاست ابری یا استفاده از روش‌های دیگر مانند Round-robin DNS می‌توانند بهترین راه حل و روشی قابل توسعه برای حجم نامحدودی از دانلود به حساب آیند

استفاده از سرویس‌های دانلود

در کاربردهای حرفه‌ای دانلود، یک راه حل دیگر نیز وجود دارد. برخی از شرکت‌های بزرگ، فضایی نامحدود و پهنای باندی نامحدود و امکان دانلود توسط تعداد نامحدودی از کاربران را برای شما تامین می‌کنند. شیوه‌ی محاسبه‌ی هزینه در این شیوه‌ی میزبانی، مقدار مصرف واقعی کاربران شما از منابع است.

برای مثال چنانچه ۱۰ کاربر حجم ۱۰ گیگابایت از فایل‌های شما را دانلود کنند، مبلغ ۱۰ تومان و چنانچه ۲۰ گیگابایت یا ۲۰۰ گیگابایت فایل را دانلود کنند به همان نسبت، از شما هزینه دریافت می‌کنند.

مزیت استفاده از این روش، تمرکز روی فعالیت اصلی در عوض وارد شدن به پیچیدگی‌های متعدد هاستینگ دانلود است که در برخی کاربردها می‌تواند بهترین راه حل به حساب آید.

برای مشاوره رایگان و سفارش با شماره تلفن ۰۹۱۲۰۹۳۱۸۸۳ و ۰۹۱۲۳۳۹۰۷۸۱تماس بگیرید.