گواهینامه DV-SSL

گواهینامه DV-SSL۱۳۹۸-۳-۷ ۱۰:۴۲:۳۵ +۰۰:۰۰

یکی از پر طرفدار ترین انواع گواهینامه های امنیتی، گواهینامه DV SSL می باشد. دلیل این امر علاوه بر سرعت ایجاد و فعال سازی قیمت ارزان و صرفه اقتصادی می باشد، همچنین بر خلاف انواع OV و EV نیاز به ارسال مجموعه مدارک دقیق  نمی باشد و بسته به صادر کننده ممکن است هیچ مدرکی درخواست نشود و یا حداکثر یک فرم درخواست و کپی پاسپورت مسئول فنی مورد نیاز باشد.
این گواهینامه توسط  صادر کنندگان زیر قابل ارائه می باشد.
۱- شرکت Comodo تنها برای دامنه های غیر کشور ایران از جمله .com , .net , …
۲- شرکت Open Trust امکان صدور برای تمامی دامنه ها از جمله ir یا co.ir , .ac.ir و …
۳- شرکت Izenpe امکان صدور برای تمامی دامنه ها از جمله ir یا co.ir , .ac.ir و …
۴- شرکت Certum امکان صدور برای تمامی دامنه ها از جمله ir یا co.ir , .ac.ir و …

در حال حاضر چندین صادر کننده فعال برای این نوع گواهی نامه SSL بدون محدودیت و قابل صدور برای دامنه های با پسوند IR  وجود دارد: شرکت Izenpe اسپانیا ، شرکت Open Trust فرانسه و همینطور شرکت Certum لهستان.
شرکت اپن تراست به دلایلی هزینه صدور گواهینامه این شرکت با توجه به سوابق بین المللی بالاتر از شرکت اسپانیایی ایزنپه  و شرکت لهستانی Certum می باشد.

گواهینامه زنجیره ای، گواهینامه سطح متوسط، گواهینامه ریشه و … چیست؟

Chain Certificate, Intermediate Certificate, Root Certificate

هر گواهینامه تضمینی که در قالب یک ساختار درختی صادر می شود. دارای یک گواهی اصلی یا ریشه و تعدادی گواهی زیرمجموعه است. تمام گواهینامه های زیر گواهی ریشه، اعتبار گواهی ریشه را به ارث می برند. بسیاری از برنامه های کاربردی نرم افزاری مانند مرورگرهای وب شامل گواهی های ریشه خاصی می شوند که به واسطه آن به طور خودکار امکان اعتماد به آنها به وجود میآید. دقیقا شبیه به گواهی نرم افزارهای کاربردی برای گواهینامه SSL نیز هر گواهینامه ای که توسط یک گواهی معتبر ریشه امضا شده باشد قابل اعتماد خواهد بود. به صورت زنجیروار گواهی امضا شده نیز خود می تواند گواهی دیگری را امضا کند و این دنباله تا زمانی که مرورگر تمام دامنه های زنجیره اتصال گواهی معتبر ریشه را در خود داشته باشد، اعتبار دامنه های نیز قابل اعتماد خواهد بود.
هر گواهی بین گواهی شما و گواهی ریشه یک گواهی زنجیره ای یا متوسط است. این گواهی ها باید به وب سرور با گواهینامه اولیه برای وب سایت شما نصب شوند تا کاربران بتوانند گواهی شما را به یک اعتبار معتبر پیوند دهند. اکثر گواهینامه ها برای اهداف امنیتی از گواهی های متوسط استفاده می کنند و اکثر وب سرور ها و دستگاه ها از آنها پشتیبانی می کنند.

برای مشاوره رایگان و سفارش با شماره تلفن ۰۹۱۲۰۹۳۱۸۸۳ و ۰۹۱۲۳۳۹۰۷۸۱تماس بگیرید.